תעמדו על זה: רוב הסיכויים שאתם זקוקים למדרסים

מדור פירסומי

בעוד אסימטריה בפנים או בכתפיים היא עניין אסתטי שכמעט לא נראה בעין, חוסר שוויון ברגליים היא תופעה שעלולה לגרום כאבים ונזק מתמשך.

לא כל בני האדם נולדו שווים. כלומר סימטריים. למען האמת, קשה למצוא אדם ששני חצאי גופו שווים באופן אבסולוטי. למעשה, אסימטריה ברגליים היא תופעה שכיחה ונפוצה כל כך, עד שחלק ניכר מהאוכלוסייה כלל לא מודע לה. עד הרגע שמתחילים הכאבים.

כל מי שעוסק בספורט באופן תדיר נכנס לסטטיסטיקה – אבל לא רק. פערים באורך הרגליים מובילים את הגוף לבצע פיצויים כדי לאזן את עצמו על הפרשי הגובה והלחץ המופעל על כף הרגל הקצרה, ואלה הם פתח לתסמינים וסימפטומים רבים כמו עקמת, כאבי גב תחתון, כאבי צוואר, יציבה לקויה, מגבלה בתנועה, צליעה, כאבים בקרסול ועוד. הפתרון נמצא על המדף כבר לא מעט זמן, אבל כעת הוא השתכלל עד לרמת אומנות: מדרסים בהתאמה אישית.

כן, אותה תבנית דמוית כף רגל שמוחדרת אחר כבוד לתוך הנעל, יכולה להשפיע לטובה על תפקודו של כל הגוף. השאלה שנשאלת היא, איך בוחרים אותם? ומה חשוב לזכור לפני שמתחילים לאבחן ולמדוד?

מהם מדרסים? ומי זקוק להם?

מדרסים מתאמים בין הנעל אותה אנו נועלים לבין כף הרגל. הם מותאמים באופן מדויק למבנה כף הרגל. מדרסים מתחלקים לסוגים רבים, עשויים מחומרים שונים ומגוונים, בעלי אורך חיים שונה, תכונות שונות, תועלות ואיכויות שונות. ישנם פרמטרים רבים המשפיעים על התאמת סוג המדרס לכף הרגל שלנו: משקל הגוף, מבנה הרגל, רמת גמישותה, אופי העיסוק, העומסים להם אנו נתונים בחיי היומיום, מחלות רקע ועוד. לכן מדרסים צריכים תמיד להיעשות בהתאמה אישית וספציפית לכל אדם וכמובן על פי צרכיו.

מי זקוק למדרסים?

כמעט כולם. ילדים, צעירים ומבוגרים, חיילים, ספורטאים מקצוענים וחובבנים, אנשים בריאים השואפים לאיכות חיים טובה יותר, ויש כאלה הזקוקים למדרסים בשל פציעות או בעיה רפואית כמו כף רגל סוכרתית, דורבן העקב, פלטפוס ופס קאבוס, שחיקות סחוס, בעיות במפרקי הירך, כאבי גב תחתון ושברי הליכה. רוב האנשים מגיעים לעשות מדרסים רק כאשר הם חשים כאב או אי נוחות, אבל מיותר לציין שאין צורך להגיע למצב שכזה, שכן מדרסים מהווים גם טיפול מונע – בדיוק כפי שאנו מקפידים ללכת לרופא השיניים ולא מחכים שיהיו לנו חורים או בעיות אחרות.

איך מתאימים מדרסים?

כאן מתגלה למעשה תורת החדשנות במלוא עוצמתה בחברת אבידור מדרסים: התמקדות בצורך האנושי ולא בחומר של פס הייצור. התפיסה שמדרסים טובים הם תוצר של מענה פרקטי מקיף שתורם לאיכות חיים ורווחה פיזית – הובילה לתהליך אבחון מדויק בן שלושה שלבים: פגישה ראשונית עם האורטוטיסט שכוללת תשאול ובדיקה ידנית אישית; בדיקה ביומכנית בתנועה וניתוחה על ידי מומחה; איסוף נתונים מדויק באמצעות סורק וכפפה פולימרית.

מה בעצם מלמדת התוצאה המתקבלת?

הלקוח מקבל פתרון הנעלה כולל המתאים מבחינה פתולוגית לכפות רגליו, לפעילויות בהן הוא עוסק ואפילו לסגנון האופנה האישי שלו. כל אלו, בנוסף לבדיקות הביומכניות, משתקללים לכדי פתרון הנעלה בהתאמה אישית שמתאים כמו כפפה לרגלו של הלקוח. חשוב לזכור: כף הרגל משתנה על ציר הזמן וגם החומר ממנו עשוי המדרס משתנה. כתוצאה מכך, נוצרת מערכת יחסים נאמנה מול הלקוח, שמגיע להיבדק אחת לשנה כדי לוודא שהמדרסים עדיין עושים את העבודה.

איך מגייסים את הטכנולוגיה לטובת כף הרגל?

החברות המובילות בשוק מחזיקות מעבדה ביומכנית לפילוג לחצים בכפות הרגליים ולניתוח תבנית הליכה. לדברי פרופ' משה איילון, מומחה לביומכניקה שמנהל את המעבדה בחברת "אבידור מדרסים", לטכנולוגיה יש תפקיד חשוב באבחון הפתולוגי, בין אם מדובר בשימוש באמצעים החדישים ביותר להתוויית הפתרון הפארא-רפואי המדויק ביותר, או בכפפה פולימרית תלת ממדית שסורקת את כף הרגל. גם הנתונים עצמם מוזנים למערכת ניהול שמספקת מדדים מדויקים.

אילו סוגי מדרסים קיימים בשוק?
ניתן להתאים, אפוא, מדרסים במנעד רחב של סוגים בהתאמה אישית לכל אדם. מדרסי ספורט לעוסקים בפעילויות גופניות; מדרסים ביו-מכנים קשיחים; מדרסים רכים; מדרסים לחיילים; מדרסים לילדים; מדרסים לחולי סכרתמדרסים לנפגעי פוליו ועוד. "הלקוחות מגיעים עם מידע כללי או ספציפי לגבי מה שהם חושבים שהם צריכים, אך תפקידינו הוא לייצר עבורם את הפתרון המדרסי המושלם", מדגיש פרופ' איילון. "הראייה שלנו היא הוליסטית: הקטגוריות השונות של המדרסים הן גנריות, לעיתים גם במדרס ביומכני, לדוגמה, צריך לשלב חומרים רכים ולהפך. הכל תלוי במצבו של הלקוח ובפונקציונאליות של המדרס".

לא תמיד מרגישים את זה בזמן אמת ובוודאי שקשה מאוד להבחין בזה.
רובנו זקוקים למדרסים והגיע הזמן לעמוד על שלכם כדי למנוע תחושת כאב או אי נוחות. צרו קשר עוד היום עם חברת אבידור,  הרשת המובילה בישראל בעולם האביזרים והפתרונות האורתופדיים מאז 1939. 
*החברה מפעילה 15 סניפים בפריסה ארצית

להזמנת תור לפגישת ייעוץ ללא תשלום השאירו פרטים או התקשרו

מספר טלפון
נא רשמו מספר טלפון
נא רשמו מספר טלפון
שם מלא
נא רשמו שם מלא
נא רשמו שם מלא
להזמנת תור לפגישת ייעוץ ללא תשלום השאירו פרטים או התקשרו 8343*
שם מלא
נא רשמו שם מלא
נא רשמו שם מלא
מספר טלפון
נא רשמו מספר טלפון
נא רשמו מספר טלפון
WhatsApp chat
לחצו כאן לשוחח איתנו בוואסטאפ